2016. évi közgyűlési beszámoló

2016. április 29.

A közgyűlés ideje és helye

2016. április 16. Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar 6800 Hódmezővásárhely, Andrássy u. 15.

Határozatképesség

A 2016. április 16-án 10 órára összehívott, megismételt közgyűlés határozatképes volt.

Napirend

• 2015. évi működési és gazdasági beszámoló
  • 2016. évi rendezvény- és bírálati terv
  • 2016. évi pénzügyi és munkaterv
  • Támogatások
  • Tenyésztési program módosítása a lófélék egyedeinek azonosításáról szóló 110/2013. Kormányrendelet, a tenyésztőszervezeti és fajtaelismerés rendjéről szóló 123/2005. FVM rendelet, valamint a védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának in situ megőrzése támogatás előírásai miatt
  • Tisztújítás
  • Egyebek

Határozatok

2016/01. Kgy. határozat:

A Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag elfogadta a Közgyűlés tisztségviselőit:

• levezető elnök: Pap István, Tisztújítás napirendi pontnál Veres Mária
  • jegyzőkönyv-vezető: Veres Mária, Tisztújítás napirendi pontnál Ibrányi András
  • jegyzőkönyv-hitelesítők: Faluhelyi Tibor, Szladek Róbert
  • szavazatszámláló bizottság: Veres Mária, Tőke László, ifj. Nagy László

2016/02. Kgy. határozat:

A Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag elfogadta a tervezett napirendi pontokat.

2016/03. Kgy. határozat:

A Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag elfogadta:

• a 2015. évi működési beszámolót,
  • a közgyűlési meghívó mellékleteként közzétett 2015. évi pénzügyi beszámolót,
  • a 2015. évi egyszerűsített mérlegbeszámolót,
  • a Számvizsgáló Bizottság 2015. évi beszámolóját.

2016/04. Kgy. határozat:

2016/05. Kgy. határozat:

A Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag elfogadta a támogatásokról szóló beszámolót, és megerősítette, hogy a támogatott célpárosítási rendszert a továbbiakban is változatlan formában kívánja működtetni.

2016/06. Kgy. határozat:

Az Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag elfogadta a Tenyésztési Program és Szabályzat módosítását.

2016/07. Kgy. határozat:

Az egyesület Alapszabálya egyéni tisztségre történő szavazásnál egyes jelölés esetén lehetőséget biztosít a nyílt szavazásra.

Mivel a társadalmi elnöki tisztségre más jelölés nem történt, a  Közgyűlés nyílt szavazással, ellenszavazat nélkül, 1 tartózkodás mellett az egyesület társadalmi elnökének újraválasztotta Pap István Tibort.

2016/08. Kgy. határozat:

Mivel az ügyvezető elnöki tisztségre más jelölés nem történt, a Közgyűlés nyílt szavazással, ellenszavazat nélkül, 1 tartózkodás mellett az egyesület ügyvezető elnökének újraválasztotta Zilahy Istvánt.

2016/09. Kgy. határozat:

Mivel a gazdasági vezetői tisztségre más jelölés nem történt, a Közgyűlés – az ügyvezető elnök javaslatára – nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag az egyesület gazdasági vezetőjének újraválasztotta Tokay Mihályt.

2016/10. Kgy. határozat:

Az egyesület Alapszabálya testületre történő szavazásnál a testületi létszámot meg nem haladó jelölés esetén lehetőséget biztosít a nyílt szavazásra.

Mivel a számvizsgáló bizottsági tagi tisztségre több jelölés nem történt, a Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag a Számvizsgáló Bizottság tagjainak választotta:

• Horváth Miklóst,
  • Papp Jánost,
  • Fekete Pált.

2016/11. Kgy. határozat:

Mivel a tenyésztői bizottsági tagi tisztségre a testületi létszámot meghaladó jelölés történt, a Közgyűlés egy fordulós titkos szavazással a Tenyésztői Bizottság tagjainak választotta:

• Faluhelyi Tibort,
  • ifj. Barna Gergelyt,
  • Fábián Jánost,
  • Ibrányi Andrást,
  • a Hortobágyi Nonprofit Kft-t,
  • az Állampusztai Kft-t,
  • Nagy Lászlót.

2016/12. Kgy. határozat:

Az egyesület alapszabálya értelmében, aki tagi kötelezettségeinek nem tesz eleget, függetlenül attól, hogy kilépési szándékát jelzi-e vagy nem, önkéntes kilépőnek minősül.

A Közgyűlés nyílt szavazással, tartózkodás, ellenszavazat nélkül, egyhangúlag elfogadta az önkéntes kilépők névsorát.

2016/13. Kgy. határozat:

A nóniusz lóállomány származásának közhitelességét az egyesület a születés évében bélyegzett csikóállomány 10%-ának szúrópróbaszerű, DNS-alapú származás-ellenőrzésével igazolja.

A Közgyűlés sorsolással megállapította a 2016. évben DNS vizsgálatra kötelezett egyedek körét, mely szerint minden,
7-es sorszámra végződő bélyegzésű csikó származás-ellenőrzésre kerül.