A mai napon lejár az Egységes Kérelem végső beadási határideje

2022. június 9.

Felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy az Egységes Kérelmen belül az őshonos jogcímek kifizetési kérelmeinek végső határideje a mai napon lejár.

Az állatalapú közvetlen támogatások esetében a munkanaponként 1 %-os szankciós csökkentés már május 17-től kérelemszinten levonásra kerül, 2022. június 10-től már beadott kérelem módosítására és új kérelem benyújtására sincs lehetőség.

A korábban közzétett egyesületi tájékoztató és Magyar Államkincstár közleménye alapján ismételten tájékoztatjuk a Tenyésztőtársakat, hogy a 2022. évi Egységes kérelemben az alábbi pályázóknak kell kifizetési kérelmet benyújtaniuk az adott gazdálkodási időszak aktuális állatállománya vonatkozásában:

  • utolsó kifizetési kérelem (2021. január 1-december 31. közötti gazdálkodási időszak): in situ őshonos kancatámogatás 2016. évi, hosszabbítást benyújtott pályázói
  • utolsó kifizetési kérelem (2021. január 1-december 31. közötti gazdálkodási időszak): in situ őshonos kancatámogatás 2017. évi pályázói
  • ötödik kifizetési kérelem (2021. május 1-2022. április 30. közötti gazdálkodási időszak): ex situ őshonos méntartás és méncsikófelnevelés 2017. évi pályázói
  • negyedik kifizetési kérelem (2021. május 1-2022. április 30. közötti gazdálkodási időszak): ex situ őshonos méntartás és méncsikófelnevelés 2018. évi pályázói

Az új ciklusú in situ őshonos kancatámogatás első kifizetési kérelmének beadása a pályázati felhívás előírása szerint – melyet az egyesületi honlapon is többször közzétettünk és minden pályázó részére e-mailben is megküldtünk – a 2023. évi Egységes Kérelem beadás keretében történik majd.

Kérjük, figyeljenek a határidőre!