A mai napon megnyílt a 2020. évi Egységes Kérelem beadási felülete

2020. április 6.

Tájékoztatjuk az érintett Tenyésztőtársakat, hogy a mai napon megnyílt a 2020. évi Egységes Kérelem elektronikus beadási felülete.

Kifizetési kérelem beadására kötelezettek köre

• negyedik kifizetési kérelem: in situ őshonos kancatámogatás 2016. évi pályázói
  • harmadik kifizetési kérelem: in situ őshonos kancatámogatás 2017. évi pályázói
  • harmadik kifizetési kérelem: ex situ őshonos méntartás 2017. évi pályázói
  • harmadik kifizetési kérelem: ex situ őshonos méncsikónevelés 2017. évi pályázói
  • második kifizetési kérelem: ex situ őshonos méntartás 2018. évi pályázói
  • második kifizetési kérelem: ex situ őshonos méncsikónevelés 2018. évi pályázói

Felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy fent felsorolt minden kifizetési kérelmet az Egységes Kérelem minden pályázott jogcímének kérelmével együtt (területalapú, akg, zöldítés stb.) kell egyszerre beadni!

Benyújtási időszak

Szankciómentesen: 2020. április 6-tól május 15. éjfélig

A 2020. május 15-ét követően benyújtott kérelmek szankciómentes módosítására (a hétvége és a Pünkösd miatt) június 2-ig van lehetőség, a módosítással érintett jogcímre megállapítandó támogatási összeg munkanaponkénti egy százalékos csökkentésével járó szankciós módosításra pedig 2020. június 9-ig nyílik mód.

Az Egységes Kérelem beadásának részletes szabályairól szóló közlemény még nem elérhető, annak megjelenése és a beadási felület letesztelése után egyesületünk a korábbi évek gyakorlatának megfelelően elkészíti az őshonos lovakra vonatkozó jogcímeket érintő rövidített tájékoztatót, és azokat a honlapon haladéktalanul közzéteszi.

A korábbi években előfordult hibás adatrögzítések tapasztalatai alapján fokozottan kérjük a Tenyésztőtársakat, hogy az egyesületi tájékoztató közzétételéig senki ne adjon be kérelmet!