Egységes Kérelem 2024 – az ex situ kifizetési jogcím felülete teljes körűen működik

2024. április 17.

Tájékoztatjuk a Tenyésztőtársakat, hogy az őshonos jogcímek közül az ex situ kifizetési jogcím hibái elhárultak, a hosszabbításra jóváhagyott létszámok betöltődnek.

Kérjük, akik már elkezdték a kérelem kitöltését, újra nyomják meg a Megszemélyesítés gombot, hogy a helyes adatok jelenjenek meg.

Az in situ kancatámogatás továbbra sem adható be.

VP – őshonos ex situ/in vitro jogcím kitöltése

Felhasználói kézikönyvek

A felhasználói kézikönyvek használata nélkül a kérelmek kitöltése nehézkes, ezért fokozottan javasoljuk, hogy kitöltés közben legyenek párhuzamosan megnyitva ez a tájékoztató és legalább a fenti linken elérhető alábbi:
Egységes kérelem elektronikus benyújtás Felhasználói Kézikönyv 5 – Állatalapú jogcímek

• Nyissa meg a VP-őshonos ex situ/in vitro fület.
  • A nyilatkozatot állítsa „Igen”-re.
  • Gördítsen a VP – Őshonos Ex situ génmegőrzés támogatása adatokhoz.
  • Nyomja meg a megszemélyesítés gombot, így betöltődnek a vállalt létszámok a teljes támogatási időszakra vonatkozóan.

1 – Mén tartása mesterséges termékenyítő állomáson vagy kancafedeztető állomáson

2 – Mén felnevelése

• “a támogatási kérelemben feltüntetett állatlétszám” rovatban a teljes kötelezettségvállalási időszakra vonatkozó össz darabszám jelenik meg, melyet korábban éves bontásban előrehaladási tervként kellett megadni, a hosszabbításban is.
  • “az igényelt összlétszám” rovat nem módosítható, az egyedileg rögzített állatazonosítók kitöltése után a rendszer automatikusan kitölti, tárgyévre vonatkozik.

VP Őshonos Ex situ génmegőrzés állategyedek felvitele:

• Ha mindkét jogcímre pályázik, az állategyedek felvitelekor a megfelelő jogcím legyen kijelölve, ellenkező esetben az adott évi kifizetési kérelme elutasításra fog kerülni. Kijelöléskor kék színnel világít.
  • „Beszúr” gombbal tud egyedet felvinni.
  • A fedezőmén, illetve méncsikó lóútlevélszámát pontosan másolja be az azonosító rovatba (17 karakter szóközökkel együtt, pl. HUN M NO170010000)
  • A 2023. május 1-2024. április 30. közötti gazdálkodás időszakban legyen a tartásában a pályázni kívánt egyed. Minimális tartási idő: a pályázat teljes időtartamára vonatkozóan legalább 180 nap, ennél kevesebb tartási időszakkal rendelkező egyed kérelme elutasításra kerül. Egyesületünk a tartóellenőrzésben telefonon és emailben is segítséget nyújt, kérjük, éljenek a lehetőséggel.
  • Ha olyan egyedre ad be kifizetési kérelmet, mely elutasításra kerül, a szankció mértéke az elfogadott egyedek számához képest kerül megállapításra, pl. 2 fedezőmén esetén: 1 elfogadott, 1 elutasított → 1-1=0 jóváhagyott egyed

Fedezőméntartási támogatásra vonatkozó többletinformáció:

A beadandó egyednek rendelkeznie kell az adott gazdálkodási évre vonatkozó (2023. május 1-2024. április 30.) tenyésztési engedéllyel és az MLOSZ-szel kötött törzskönyvi nyilvántartási szerződéssel, amit nem kell feltölteni a pályázati rendszerbe, ezek az információk a kérelem leigazolásához az egyesületnél rendelkezésre állnak.

A tájékoztatót a Nonius Lótenyésztő Országos Egyesület Tenyésztési Irodája állította össze, minden tartalom részben vagy egészben történő felhasználása az egyesület előzetes engedélyéhez kötött.