Ex situ jogcímek – 2023. évi kifizetési kérelmek igazolása

2024. május 6.

Tájékoztatjuk az érintett tartókat, hogy egyesületünk a Magyar Államkincstártól 2024. május 2-án megkapta a 2023. évi Egységes kérelem keretében benyújtott, 2022. május 1-2023. április 30. közötti gazdálkodási időszakra vonatkozó ex situ méntartási és méncsikónevelési támogatás kifizetési kérelmek szakmai bírálatához szükséges adatbekérést.

Egyesületünk 2024. május 6-án az alábbiak szerint igazolta le a szakmai megfelelőséget.

Támogatás tárgya: Ló és szamár mén tartása mesterséges termékenyítő állomáson illetve kancafedeztető állomáson

21 pályázó, 45 fedezőmén:

1. Barna Gergelyné
  19. Varga Gyula
  20. Vass Ferenc Antal
  21. Wenzelné Kerner Aliz

Támogatás tárgya: Ló és szamár mén felnevelése

13 pályázó, 87 méncsikó:

1. Barna Gergely
  2. Barna Gergelyné
  3. DASZ „Dolgozni Akarók” Növénytermesztő és Állattartó Start Szociális Szövetkezet
  4. Fábiánné Donáth Erzsébet
  5. Faragó Tibor
  6. Kovács Gábor Jánosné
  7. Kőrösi Ferenc
  8. Lovász József
  9. Melegh Károly
  10. Molnár Imre
  11. PROVID Kft.
  12. Tőke László
  13. Varga Gyula

Felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy az egyesületi igazolás nem jelent automatikus támogatási jogosultságot, a kifizetési határozatokat a Magyar Államkincstár az egyéb jogszabályok által előírt adminisztratív feltételek ellenőrzése (tenyészetkód, tartónyilvántartás, fajtabejegyzés stb.) és szúrópróbaszerű helyszíni ellenőrzések lezárulta után fogja kibocsátani, illetve a támogatást folyósítani.