x

Még 5 napig lehet beadni szankciómentesen a 2022. évi kifizetési kérelmeket

2022. május 11.

Felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy szankciómentesen még 5 napig lehet beadni Az Egységes Kérelmen belül az őshonos jogcímek kifizetési kérelmeit.

Szankciómentes beadási határidő: 2022. május 16. hétfő éjfél

A 2022. május 16-át követően benyújtott kérelmek szankciómentes módosítására május 31-ig van lehetőség, a módosítással érintett jogcímre megállapítandó támogatási összeg munkanaponkénti egy százalékos csökkentésével járó szankciós módosításra pedig 2022. június 9-ig nyílik mód.

A korábban közzétett egyesületi tájékoztató és Magyar Államkincstár közleménye alapján ismételten tájékoztatjuk a Tenyésztőtársakat, hogy a 2022. évi Egységes kérelemben az alábbi pályázóknak kell kifizetési kérelmet benyújtaniuk az adott gazdálkodási időszak aktuális állatállománya vonatkozásában:

  • utolsó kifizetési kérelem (2021. január 1-december 31. közötti gazdálkodási időszak): in situ őshonos kancatámogatás 2016. évi, hosszabbítást benyújtott pályázói
  • utolsó kifizetési kérelem (2021. január 1-december 31. közötti gazdálkodási időszak): in situ őshonos kancatámogatás 2017. évi pályázói
  • ötödik kifizetési kérelem (2021. május 1-2022. április 30. közötti gazdálkodási időszak): ex situ őshonos méntartás és méncsikófelnevelés 2017. évi pályázói
  • negyedik kifizetési kérelem (2021. május 1-2022. április 30. közötti gazdálkodási időszak): ex situ őshonos méntartás és méncsikófelnevelés 2018. évi pályázói

Az új ciklusú in situ őshonos kancatámogatás első kifizetési kérelmének beadása a pályázati felhívás előírása szerint – melyet az egyesületi honlapon is többször közzétettünk és minden pályázó részére e-mailben is megküldtünk – a 2023. évi Egységes Kérelem beadás keretében történik majd.

Pályázóink visszajelzései alapján a beadások zökkenőmentesen folynak.

Kérjük, figyeljenek a határidőre!