Méncsikószemle június 23-án Mezőhegyesen

2023. május 10.
A Nonius Lótenyésztő Országos Egyesület és a  Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. 2023. június 23-án, pénteken Mezőhegyesen méncsikószemlét rendez, melyre a Tenyésztőtársakat tisztelettel meghívjuk.  

Helyszín, időbeosztás

2023. június 23. 10.00 Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. Mezőhegyes központi ménesudvar

 • méretfelvétel
 • küllemi bírálat
 • mozgásbírálat elővezetve
 • ménbemutató
 • mozgásbírálat szabadon
 • szünet
 • eredményhirdetés
 

Bírálati osztály

 • 2020. évi vagy idősebb nóniusz méncsikók
 

Felvezetés

Szemző nélküli kantárral, alkalomhoz illő öltözékben.  

Díjazás

Valamennyi résztvevő díjszalagot kap.  

Részvételi feltételek

Nevezési határidő: 2023. június 16. Nevezés: Tel.: Veres Mária (70) 603-99-13 E-mail: nolte@hortobagy.eu A korábban leadott előnevezések érvényesek.  

Állategészségügyi feltételek

A rendezvényen való részvétel feltétele érvényes és az alábbi bejegyzésekkel ellátott lóútlevél megléte:

 • fertőző kevésvérűségre vonatkozó 1 évnél nem régebbi negatív eredményű vérvizsgálati eredmény az útlevélbe bejegyezve takonykórra vonatkozó 3 évnél nem régebbi negatív eredményű vérvizsgálati eredmény az útlevélbe bejegyezve
 • 6 hónapnál nem régebben, de legalább 14 napja beadott lóinfluenza vakcinázás igazolása az útlevélbe bejegyezve
 • javasolt 6 hónapnál nem régebben, de legalább 14 napja beadott rhinopneumonitis (herpesz) vakcinázás igazolása, az útlevélbe bejegyezve
 • javasolt a rendezvényre beszállításra kerülő lovak repellens (élősködők elleni) szerrel történő előzetes kezelése
Lovat lerakodni a lóútlevél ellenőrzése után lehet, az előírt állat-egészségügyi feltételek hiánya esetén a ló a rendezvényen nem vehet részt. A rendező az esetleges balesetekért vagy tárgyi veszteségekért felelősséget nem vállal. A rendezvény nyitott, ingyenesen látogatható, mindenki saját felelősségére vesz részt rajta. A programváltozás jogát fenntartjuk.