Regionális kancabírálat Pécsett

2022. november 8.

A Nonius Lótenyésztő Országos Egyesület 2022. november 16-án, szerdán Pécsett regionális kancabírálatot rendez, melyre a tenyésztőtársakat tisztelettel meghívjuk.

Felvezetés

• alkalomhoz illő öltözékben (hosszú sötét nadrág, zárt cipő, fehér felső, egyesületi vagy saját ménesi ruházat)
  • csikóknál vezetve kötőféken
  • 3 éves vagy idősebb korú lovaknál szemző nélküli kantárral

Hely, időbeosztás:

9.00 Berek Lovarda Pécs-Vasas, Gabona u. 12. Helyi kontakt: Lukács János (30) 946-89-01

• lóútlevél-kontroll, azonosítás
  • lepakolás után méretfelvétel a bírálóbizottság által kijelölt helyen
  • küllemi és mozgásbírálat elővezetve

Nevezési információk

Nevezési határidő: 2022. november 13.

Nevezés: Tel.: Veres Mária (70) 603-99-13 E-mail: nolte@hortobagy.eu

Nevezési adatok: lóútlevélszám, név, tulajdonos, telefonszám

Állategészségügyi feltételek

A rendezvényen való részvétel feltétele érvényes és az alábbi bejegyzésekkel ellátott lóútlevél megléte:

• 6 hónapnál nem régebben, de legalább 14 napja beadott lóinfluenza vakcinázás igazolása az útlevélbe bejegyezve
  • javasolt 6 hónapnál nem régebben, de legalább 14 napja beadott rhinopneumonitis (herpesz) vakcinázás igazolása, az útlevélbe bejegyezve
  • javasolt a rendezvényre beszállításra kerülő lovak repellens (élősködők elleni) szerrel történő előzetes kezelése

Lovat lerakodni a lóútlevél ellenőrzése után lehet, az előírt állat-egészségügyi feltételek hiánya esetén a ló a rendezvényen nem vehet részt.
A rendező az esetleges balesetekért vagy tárgyi veszteségekért felelősséget nem vállal.
A rendezvény nyitott, ingyenesen látogatható, mindenki saját felelősségére vesz részt rajta.
A programváltozás jogát fenntartjuk.