Végleges a 2024. évi ménbeosztás

2024. február 16.

Tájékoztatjuk a Tenyésztőtársakat, hogy végleges a 2024. évi ménbeosztás, az MLOSZ február 15-i évindító értekezletén az illetékes lótenyésztési felügyelők részére a tenyésztési engedélyek kiosztásra kerültek.
A ménkatalógus a Tenyésztés menüpontban elérhető: Ménbeosztás 2024
Néhány mén esetén megfelelő adatok hiányában a felállítási hely rovat még kitöltetlen, kérjük a tulajdonosokat az adatszolgáltatásra.

Mivel a tenyésztési engedély csak a törzskönyvezési szerződéssel együtt érvényes, a felügyelők hamarosan felkeresik a méntulajdonosokat, fedeztetési állomás vezetőket szerződéskötés céljából és a fedeztetési jegyzőkönyvek is átadásra fognak kerülni.

Az év közbeni esetleges változások a ménkatalógusban a méntulajdonos, illetve a fedeztetési állomás Tenyésztési Iroda felé történő tájékoztatása után haladéktalanul átvezetésre kerülnek.