Őshonos kancatámogatás – állományváltozás bejelentése

2022. július 11.

Ismételten felhívjuk a Tenyésztőtársak figyelmét, hogy az őshonos kancatámogatásban részt vevő egyedekre a tartónak állomány-fenntartási kötelezettsége van, azaz a pályázati kiírás szerint köteles a 2022. január 1-től 2024. december 31-ig tartó támogatási időszak (2023. évi pályázók esetén 2023. január 1-től 2024. december 31-ig tartó időszak) alatt az aktuális állatállomány tartására és a kieső állatok 90 napon belüli, támogatási feltételeknek megfelelő – a tenyésztőszervezet által igazolt – egyeddel történő pótlására.

Kérjük a támogatásban részt vevőket, hogy a határidők betartása érdekében állományukban bekövetkezett bármilyen változás (értékesítés, elhullás, kényszervágás stb.) esetén a Tenyésztési Iroda elérhetőségein haladéktalanul jelentkezzenek!

A kiesés-pótlás szabályairól szóló tájékoztató elérhető a honlapon:
Őshonos kancatámogatás – kiesés-pótlás szabályai